Muhabbet Sitesi ArayanLar Buraya

Muhabbet Sitesi ArayanLar Buraya

admin     18-02-20     Genel     Muhabbet Sitesi ArayanLar Buraya     68 Defa Okundu

 

MUHABBET SİTELERİ

Modern hayat kimi zaman iletişim yollarını tıkayabiliyor. İş hayatındaki koşturmalar, bir yerlere yetişme telaşı bu tıkanıklıkların ana nedeni oluyor. İnsanlar artık birbirleriyle muhabbet edemiyor reelde. Her şeyin de teknolojiye, sanal ortama aktarıldığı düşünülürse muhabbet siteleri derde deva oluyor. İnsanlar anlaşılmak istiyor ve aynı şekilde değer vermek istiyor. Çünkü yaratılışta bu var. Verdiğimiz kadar almak istiyoruz. Ne kadar değer veriyorsak, anlıyorsak birilerini, derman oluyorsak derdine aynı muameleyi kendimize de bekliyoruz. Ve ne yazık ki bunu reel hayatta çok az görüyoruz.

Herkes Anlamanın Ve Anlaşılmanın Peşinde

Muhabbetler sitelerinin varlığı işte bu noktada çok değerli. Anlaşılmak isteme ihtiyacını karşılıyor ilk başta. O sıcak el o yumuşak bakış oluyor. Ve bunun bize illa ki fiziksel temasla olmayacağını da anlatıyor. Birisine dokunmadan, konuşmalarıyla öyle bir sarıp sarmalar ki… Kelimeleri ona göre seçer, cümleyi ona göre kurar. Veya yıllarca içinizde kalan bir yarayı sadece kelimelerle iyileştirir. Aynı yaradan belki de karşı tarafta da vardır. Bunu muhabbet etmeden nasıl bilebilirsiniz ki? Bu yüzden muhabbet siteleri günümüzün parkları, bahçeleri gibi. Hem ruhumuz oralarda dinleniyor hem de ruhumuzda çiçekler açtırıyor.

Muhabbet siteleri neden bu kadar revaç diye düşünebilirsiniz. Aslında işin sırrı beynin sınırları. Birileriyle konuşmak için,

  • Fiziksel özellik
  • Sosyal statü
  • Fiziksel çekimden kaynaklı oluşan sinerji uyumu arıyoruz. Aslında bunlar birer illüzyon. Bunları hatta daha fazlasını çok iyi sağlayan on binlerce insanlar var. Ancak bu insanların kimisi öfkesine yenilebiliyor. Veya kalp kırabiliyor. Ancak fikirlerde bunlar olmaz. Sadece fikirlerin konuştuğu bir ortamda illüzyona yer yoktur. Konuşma esnasında ya fikirlerini çok sevdiğiniz için ya da kendinizden bir şeyler bulduğunuz için konuşursunuz. Ve inanın çok sağlıklı bir şekilde iletiim yürür.

Tanınmayayım Ama İletişim Halinde Kalalım

Revaç olmadaki bir diğer etken tanınma durumunun isteğe bağlı olmasıdır. Kimisinin sosyal çekinceleri olabiliyor tanışma esnasında. Veya ufak bir yerde yaşıyorsa tanınmama arzusu çok daha fazla olabiliyor. Belki çok prestijli biri prestijinin sarsılacağını düşünüyor ya da genç bir kadın yanlış anlaşılmalara meydan vermek istemiyor. Bu yüzden bu siteler herkesin rahatça kişiliklerini ortaya koyduğu yer olarak arama motorlarında sıklıkla taratılıyor.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Chat Odaları

© Copyright 2020 -

AtaSohbet.Com

Tüm Hakları Saklıdır.