Kaliteli Sohbetin Adresi

Kaliteli Sohbetin Adresi

admin     05-03-20     Genel     Kaliteli Sohbetin Adresi     72 Defa Okundu

 

İnsanı doğadaki diğer canlılardan ayıran çok özel konular, kavramlar var. En başında insan düşünen bir varlık ve insanın bir de bilim insanlarının da ifade ettiği gibi gereksinimleri var. Nitekim sosyal bir canlı da olduğu göz önüne alındığında sohbet kavramı öne çıkan olgular arasında. İnsan paylaşım odaklı bir canlı olduğundan istisnalar kaideleri bozmasa da yalnız olmayı sevmiyor ve kendi ahvalini acısını sevincini kaliteli sohbet yaparak paylaşmak istiyor.
Nedir bu kaliteli olan sohbet, sohbetin kalitelisi nasıl olur sorusunun en temel yanıtı aslında kişiden kişiye değişmekle beraber kişinin kendi beklentilerine uyan sohbet türüdür. Bugün insan nüfusu ne kadar kalabalıklaşırsa kalabalıklaşsın insanlar kimi zaman yakın çevresinde kaliteli sohbetler yapamadığı ve/veya yapamayacağına inandığı için sanal alemde sohbet etme yoluna gitmektedir.
Kaliteli Bir Sohbet İle Kast Edilen Tam Olarak Nedir?
Üstte verilen bu genel bilgilerden sonra kaliteli sohbet konusunu biraz daha açmak gerekir ise meşhur bir sözde kalite ayrıntıda gizlidir der. Buna istinaden de kaliteli bir sohbetin çok ince ayrıntıları olduğunu unutmamak gerekir. Kaliteli olan bir sohbette mutlaka belli bir alanda sohbet vardır. Sanat, sinema, felsefe gibi konular belli bir entelektüel düzeyde konuşulur.
Bunun yanında dil seviyesi oldukça yukarı düzeydedir. İnsanlar argo, belden aşağı kavramlar içermeden kendilerini geliştirecek, öğretici, anlaşılır muhabbetler yapar. Kimi zaman alanında uzman insanların olduğu platformlarda gerçekleşen sohbetlerdir. Seviye hiçbir zaman düşmez. Geyik denilen muhabbetler yapılmaz.
Sanal Dünyada Sohbet Etmenin Avantajları Dezavantajları

Üstte yer alan bu bilgileri verdikten sonra genel anlamda sanal dünyada sohbet etmenin avantajları ve dez avantajlarından bahsetmek gerekir ise şunlar ifade edilebilir.
• Elbette gündelik yaşamda yapılamayacak düzeyde kaliteli sohbet olanağı mevcuttur. Burada tercihler kişiye bağlı olduğu için ilgi duyduğu alanlarda nitelikli iletişimler kurmak ciddi bir avantajıdır.
• Yeni insanları tanımak kişinin gelişmesine fırsat yaratır
• Kişiler kendilerini çok daha iyi ifade eder ve bu bir terapi görevi görür
• Elbette en önemli dezavantajı doğru kullanılmaz ise kişiler açısından güvenlik riskleri içermesidir.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (3 Yorum)

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Chat Odaları

© Copyright 2020 -

AtaSohbet.Com

Tüm Hakları Saklıdır.