Canlı Sohbet Etmek Artık Çok Kolay

Canlı Sohbet Etmek Artık Çok Kolay

admin     09-03-20     Genel     Canlı Sohbet Etmek Artık Çok Kolay     77 Defa Okundu

 

 

Teknoloji çok gelişti malum. Herkesin, her şeyin alternatifini bulmak mümkün. Bu alternatif bulma meselesi iletişim konularına da yansıdı tabii. Eskiden evlenme, arkadaşlık kurma işleri en popüler haliyle arkadaşlar arasında halledilirdi. Ancak şimdi telefon uygulamalarıyla bu iş sanal hale geldi. Bu kadar ciddi bakmayalım konuya derseniz eğlenmek için arkadaş olma terimlerinin çoğalması aslında durumun ciddiyetini gözler önüne seriyor. Salt eğlence için arkadaş olanlarda sistem şu şekil işliyor,

• Saniyenin binde biri kadar kısa sürede arkadaşlık kurulacak,
• Yenilecek, içilecek
• Ama bir dert problem olduğunda taraflar birbirini katiyyen tanımayacak. Canlı sohbet etmenin önemini bu zamanlarda daha iyi anlıyoruz. Sanaldan kurulan arkadaşlığın en uzun ömürlü olanı yukardaki gibi oluyor. Evlenme mevzuunu anlatmıyoruz çünkü orada hayalkırıklığı yaşamayan yok.

Ses Var Her Şey Var

Peki kanlı canlı biriyle sohbet etmek neden bu kadar önemli diye sorabilirsiniz. İlk olarak ses faktörü diyebiliriz. Sesin olduğu birçok yerden güven vardır. En kötü ihtimali yaşasanız bile sesini bildiğiniz birini tespit etmeniz kolaylaşır. Ve bu da hukuksal anlamda hakkınızı aramanız için bir ışıktır. Sesin bir diğer güven verici yanı duygulardır. Akıllı telefonlar başta olmak üzere teknolojik platformlara dikkat edin. Emojiler çoktur ve detaylıdır. Yani bir yüz ifadesinde gülmek, şaşkınlık, endişe hepsi vardır. Ve sorunlarınız olduğunda mesajla çözmeyin denir. Sebebi basittir, mesajla duygu akışı olmadığından çözülebilecek basit konular bile arap saçına dönebilmektedir. Ancak sesli olan her şey açıktır. Canlı sohbet size bu avantajı sunmaktadır.
Konuşmamanın Verdiği Olağanüstü Rahatlık
Bir diğer fayda ise geçiştirme olayının olmamasıdır. Konuşma hariç diğer iletişim araçlarında karşı tarafı geçiştirmek mümkündür. Dahası anlık iletişim olmayabilir. Yani bir mesaj atılmış olabilir. O mesaja o an cevap vermek yerine yarın cevap verebilirsiniz. Hem de kısa bir onay veya red cümlesi ile. Ancak canlı sohbet ile geçiştirilmeniz imkansızdır. Çünkü her şey anlık yaşanır. Siz anlatırsınız karşı taraf iyi bir dinleyici ise zaten iletişim yürür. Kişinin geçiştirme imkanı olmadığından arkadaşlık kurulabilir mi sorusunun cevabını gayet erken alabilirsiniz. Tüm bu durumları incelediğimizde canlı sohbetin önemli bir olgu olduğunu anlamamız zaman almıyor.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (3 Yorum)

    Sohbet burda eylence burda arkadaslik burda hepinisi bekleriz gelin ve görün pisman olmasiniz saygilar emos ;))

    Güzel bi ortam emeği geçen herkese tskler buyrun sizlerde katılın :))

    DeliKalpsiz

    seviyeli sohbet için ailemize hepinizi bekleriz 🙂 😉

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Sohbet Chat Odaları

© Copyright 2020 -

AtaSohbet.Com

Tüm Hakları Saklıdır.